| Input Signal | 4-20mA |
| Manufacturer Series | 100X, 101X |
| Flow Rate | 0.85L/min |
| Connection Size | NPT 1/4 Female |
| Connection Thread Standard | NPT |
| Maximum Operating Pressure | 15 psi |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Thread Size | 1/4 in |
| Minimum Operating Pressure | 3psi |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.