| Inlet Port | Rc 1/2 |
| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | Rc 1/2 |
| Manufacturer Series | ADH4000 |
| Bowl Capacity | 400cm³/min |
| Dimensions | 189 x 100 x 108mm |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Height | 189mm |
| Minimum Operating Pressure | 0.05MPa |
| Depth | 108mm |
| Maximum Operating Pressure | 1.6 MPa |
| Width | 100mm |
| Inlet Port Thread Standard | Rc |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.