| Inlet Port | G 1/2 |
| Drain Type | Automatic |
| Outlet Port | G 1/2 |
| Manufacturer Series | D |
| Bowl Capacity | 114ml |
| Dimensions | 135 x 54 x 54mm |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Height | 135mm |
| Minimum Operating Pressure | 2bar |
| Depth | 54mm |
| Maximum Operating Pressure | 12 bar |
| Width | 54mm |
| Inlet Port Thread Standard | G |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.