| Number of Positions | 2 |
| Number of Ports | 4-way |
| CETOP Mounting | CETOP 3 |
| Power Supply Voltage | 110 V ac, 120V ac |
| Solenoid Type | Single |
| Manufacturer Series | D1VW |
| Spool Type | H |
| Maximum Operating Pressure | 140bar |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Actuation Type | Solenoid |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.