| Maximum Operating Pressure | 3000 bar |
| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 1.8L |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 0.04L |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 0.5cm³ |
| Maximum Handle Effort | 390kg |
| Dimensions | 130 x 574 x 200mm |
| Weight | 7.5kg |
| Height | 200mm |
| Width | 130mm |
| Length | 574mm |
| Operation | Manual |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.