| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Two |
| Usable Oil Capacity | 0.327L |
| Cylinder Stroke | 12.7mm |
| Displacement per Stroke 1st Stage | 3.62cm³ |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 0.9cm³ |
| Maximum Handle Effort | 32.7kg |
| Weight | 2.5kg |
| Height | 137mm |
| Width | 127mm |
| Length | 310mm |
| Operation | Manual |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.