| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Single |
| Usable Oil Capacity | 1L |
| Cylinder Stroke | 100mm |
| Dimensions | 18.2 x 8.2 x 11.6in |
| Weight | 10kg |
| Height | 11.6in |
| Width | 8.2in |
| Length | 18.2in |
| Operation | Hand Operated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.