| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Single |
| Usable Oil Capacity | 2081cm³ |
| Dimensions | 347 x 165 x 211mm |
| Weight | 8.2kg |
| Height | 211mm |
| Width | 165mm |
| Length | 347mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.