| Maximum Operating Pressure | 700 bar |
| Single Or Two Speed | Single |
| Usable Oil Capacity | 655cm³ |
| Cylinder Stroke | 20.6mm |
| Displacement per Stroke 2nd Stage | 2.62cm³ |
| Maximum Handle Effort | 50kg |
| Dimensions | 520 x 133 x 119mm |
| Weight | 5.9kg |
| Height | 119mm |
| Width | 133mm |
| Length | 520mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.