| Stroke Length | 400mm |
| Bore | 50mm |
| Pull Force | 21.55kN |
| Manufacturer Series | 2X |
| Closed Length | 618mm |
| Extended Length | 1018mm |
| Flow Rate Out | 11.8L/min |
| Flow Rate In | 8.1L/min |
| Weight | 1.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.