| Maximum Flow Rate | 162L/min |
| Supply Voltage | 230 V |
| Input Connection | 1-1/4 in G |
| Maximum Head | 8m |
| Maximum Working Pressure | 2 bar |
| Body Material | PP-GF30 |
| Coupling Type | Direct |
| Input Power | 370W |
| Maximum Fluid Temperature | 35°C |
| Output Connection Size | 1-1/4in |
| Pump Type | Submersible |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.