| Pump Type | Peristaltic |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 1.26L/min |
| Maximum Head | 20m |
| Maximum Working Pressure | 1 bar |
| Series | EZ3R1 |
| Maximum Fluid Temperature | +40°C |
| Body Material | Polyamide |
| Supply Voltage | 12/24 V dc |
| Input Power | 20W |
| Output Connection Size | 9.6mm |
| Input Connection Size | 9.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.