| Pump Type | Peristaltic |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 0.8L/h |
| Maximum Working Pressure | 1.5 bar |
| IP Rating | IP65 |
| Series | DF2a |
| Maximum Fluid Temperature | +20°C |
| Supply Voltage | 230 V |
| Input Power | 5 (Consumption)W |
| Output Connection Size | 6x4mm Tube |
| Input Connection Size | 6x4mm Tube |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.