| Pump Type | Diaphragm |
| Drive Type | Electric |
| Maximum Flow Rate | 2.3L/h |
| Maximum Head | 6m |
| Maximum Working Pressure | 16 bar |
| Input Connection | 3/4 in G |
| Output Connection | 3/4 in G |
| IP Rating | IP65 |
| Series | GMXa |
| Maximum Fluid Temperature | +20°C |
| Body Material | PVDF |
| Supply Voltage | 100 → 230 V |
| Input Power | 24 / 30 (Consumption)W |
| Wetted Materials | PVDF |
| Input Thread Standard or Connection Type | G |
| Output Connection Size | 3/4in |
| Input Connection Size | 3/4in |
| Output Thread Standard or Connection Type | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.