| Supply Voltage | 24 V dc |
| Number of Ports | 3 |
| Connection Size | 1/4in |
| Operation | Direct |
| Default Valve Position | NC |
| Type | 3/2 |
| Body Material | Aluminium |
| Maximum Working Pressure | 10 bar |
| Operating Temperature Range | -10 → +60 °C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.