| Supply Voltage | 24 V dc |
| Number of Ports | 2 |
| Connection Size | 1/2in |
| Connection | 1/2 in G |
| Operation | Pilot |
| Default Valve Position | NC |
| Type | 2/2 |
| Orifice Diameter | 15mm |
| Series | ELP |
| Body Material | Brass |
| Thread Standard or Connection Type | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.