| Supply Voltage | 230 V ac |
| Number of Ports | 3 |
| Connection Size | M5 |
| Connection | M5 Metric Female |
| Operation | Direct |
| Default Valve Position | NC |
| Suitable Applications | Air, Inert Gas, Oil, Water |
| Type | 3/2 |
| Orifice Diameter | 1mm |
| Series | 109 |
| Body Material | PPS |
| Maximum Working Pressure | 15 bar |
| Operating Temperature Range | -10 → +60 °C |
| Thread Standard or Connection Type | Metric |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Connection Gender | Female |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Maximum Opening Time | 10ms |
| Maximum Closing Time | 10ms |
| Flow Factor Kv | 0.03m³/h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.