| Type | 2 Way |
| Attachment Type | Push Fitting |
| Body Material | Plastic |
| Pipe Diameter | 6.4mm |
| Safe for Use With | Water |
| Handle Type | Lever |
| Maximum Working Pressure (psi) | 913psi |
| Maximum Working Pressure psi | 913psi |
| Handle Colour | Blue |
| Maximum Working Pressure bar | 16bar |
| Maximum Working Pressure (bar) | 16bar |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.