| Hose Inner Diameter | 12mm |
| Hose Included | No |
| Reel Diameter | 432mm |
| Hose Length | 69m |
| Maximum Working Pressure | 280 bar |
| Inlet Connection Size | 1/2in |
| Mounting | Free Standing |
| Retraction Operation | Manual |
| Height | 457mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.