| Bore | 12mm |
| Coupling Types | Bellows Coupling |
| Outside Diameter | 25mm |
| Length | 33mm |
| Torque Rating | 1.32Nm |
| Misalignment - Angular | 10° |
| Misalignment - Parallel | +2.7 → -3.5mm |
| Misalignment - Axial | 2 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.