| Size | 25mm |
| Bore | 0 → 12mm |
| Coupling Types | Jaw Coupling |
| Torque Rating | 9Nm |
| Misalignment - Angular | 0.9° |
| Misalignment - Axial | +0.9 → -0.4mm |
| Misalignment - Parallel | 0.08mm |
| Length | 34mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.