| Maximum Stroke Length | 200mm |
| Maximum Load | 10150N |
| Input Voltage | 400V ac |
| Series | E/809000 |
| Maximum Speed No Load | 300mm/s |
| Maximum Force Lifting | 10150N |
| Motor Technology | Servo Motor |
| Duty Cycle | 100% |
| Overall Length Closed | 197mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.