| Actuator Type | Micro Linear Actuator |
| Maximum Stroke Length | 30mm |
| Input Voltage | 6V dc |
| Series | L12 |
| Maximum Speed No Load | 6.5mm/s |
| Maximum Force Lifting | 80N |
| Duty Cycle | 20% |
| IP Rating | IP54 |
| Overall Length Closed | 90.5mm |
| Weight | 34g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.