| Shaft Diameter | 28mm |
| Outside Diameter | 39mm |
| Locking Bush Type | Locking Bush |
| Flange Diameter | 61mm |
| Length | 51mm |
| Rated Torque | 465Nm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +300°C |
| Series | Tollok TLK110 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.