| Shaft Diameter | 83mm |
| Outside Diameter | 50mm |
| Locking Bush Type | Locking Bush |
| Flange Diameter | 65mm |
| Length | 82mm |
| Rated Torque | 1900Nm |
| Material | Steel |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | ETP CLASSIC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.