| Length | 875mm |
| Top Width | 9.7mm |
| Belt Section | SPZ |
| Inside Length | 837mm |
| Height | 8mm |
| Minimum Pulley Diameter | 63mm |
| Material | Rubber |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Outer Length | 785mm |
| Datum Length | 772mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.