| Length | 2300mm |
| Top Width | 12.7mm |
| Belt Section | SPA |
| Inside Length | 2255mm |
| Height | 10mm |
| Minimum Pulley Diameter | 90mm |
| Material | Rubber |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Outer Length | 2318mm |
| Datum Length | 2300mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.