| Length | 2360mm |
| Top Width | 16.3mm |
| Belt Section | XPB |
| Inside Length | 2300 |
| Height | 13mm |
| Minimum Pulley Diameter | 100mm |
| Series | CONTI FO-Z |
| Material | Rubber |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Outer Length | 2382mm |
| Datum Length | 2360mm |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.