| Length | 1568mm |
| Width | 37mm |
| Pitch | 14mm |
| Number Of Teeth | 112 |
| Material | Fabric, Polyurethane |
| Maximum Speed | 40m/s |
| Tooth Height | 6mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.