| Length | 2030mm |
| Width | 25.4mm |
| Pitch | 12.7mm |
| Number Of Teeth | 160 |
| Material | Rubber |
| Maximum Speed | 60m/s |
| Tooth Height | 2.29mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.