| Length | 560mm |
| Width | 50mm |
| Pitch | 8mm |
| Number Of Teeth | 70 |
| Maximum Speed | 50m/s |
| Tooth Height | 3.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.