| Diameter | 4.8mm |
| Colour | Blue |
| Minimum Pulley Diameter | 33mm |
| Length | 30m |
| Food Certified | Yes |
| Working Load | 0.9kg |
| Hardness | 80Type A |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.