| Belt Length | 48.0000 in |
| Belt Width (Inch) | 6 |
| Phase | Single |
| Disc Diameter | 9.0000 in |
| Belt Speed | 1350 ft/min |
| Horsepower | 0.75 |
| Voltage | 115 V |
| Additional Information | Stand Included |
| Product Service Code | 3415 |
| UNSPSC Code | 23101509 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.