| Belt Length (Inch) | 30 |
| Belt Width | 1.0000 in |
| Phase | Single |
| Voltage | 115V |
| Overall Height | 11.00 in |
| Overall Height (Inch) | 11 |
| Overall Depth (Inch) | 8-1/2 |
| Overall Length | 14.00 in |
| Inward Table Tilt (Degrees) | 45 |
| Table Width | 5.0000 |
| Table Length | 5.00 in |
| UNSPSC Code | 27112739 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.