| Power Type | Manual |
| Pressure | 20 TON |
| Maximum Ram to Table (Inch) | 31-1/2 |
| Ram Size | 1.8000 in |
| Width Between Table Channels (Inch) | 21-3/4 |
| Adjustable Bed | Yes |
| Frame Capacity | 20.00 |
| Cylinder Type | Bottle Jack |
| Overall Height | 61.5000 in |
| Overall Length | 27.2500 in |
| Features | Multi-Position Bed for Work Height Adjustment |
| Base Width/Diameter (Inch) | 21-3/4 |
| UNSPSC Code | 23251500 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.