| Stand Type | Cabinet |
| Overall Height | 40 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Overall Length | 48 in |
| Machine Compatibility | 13 x 40 Geared Head Bench Lathe |
| Overall Length (Inch) | 48 |
| Overall Height (Inch) | 40 |
| Overall Depth (Inch) | 30 |
| UNSPSC Code | 23242100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.