| Belt Length | 48 in |
| Belt Orientation | Vertical |
| Belt Width | 2 in |
| Contact Wheel Speed | 3450 |
| Phase | Three |
| Voltage | 208/230/460 V |
| Overall Height | 26.21 in |
| Overall Depth | 11.41 in |
| Overall Length | 48 in |
| UNSPSC Code | 23241400 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.