| Type | Replacement Cloth Collection Bag |
| For Use With | DC-1100VX or DC-1200VX 30 Micron unit |
| Material | Cloth |
| Overall Length | 21.7 in |
| Overall Height | 18.2 in |
| Overall Width | 21.3 in |
| Includes | Quicksnap |
| Micron Rating | 30 |
| UNSPSC Code | 40161503 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.