| Material Types Supported | ABS; Nylon; PVA; SR-30; Tough PLA; PET-G; ASA |
| Build Accuracy | 0.2 mm |
| Build Resolution | 20-400 ?m |
| Build Speed | Up to 500 mm/s |
| Supported File Types | CAD |
| Voltage | 100-240 V |
| Layer Thickness | 20-400 ?m |
| Data Connection Type | Wi-Fi; USB |
| Includes | Accessory Tool Kit |
| UNSPSC Code | 43212100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.