| Material | Metal |
| Tool Storage Type | Tool Chest |
| Number of Drawers | 3 |
| Wheeled | No |
| Length | 510mm |
| Width | 270mm |
| Height | 270mm |
| Dimensions | 510 x 270 x 270mm |
| Load Capacity | 15kg |
| Weight | 7.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.