| Material | Stainless Steel (Top) |
| Tool Storage Type | Tool Chest |
| Number of Drawers | 4 |
| Wheeled | No |
| Length | 501mm |
| Width | 1016mm |
| Height | 419mm |
| Dimensions | 501 x 1016 x 419mm |
| Load Capacity | 300kg |
| Weight | 52kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.