| Material | Metal |
| Box Type | Tool Box |
| Length | 550mm |
| Width | 200mm |
| Height | 550mm |
| Dimensions | 550 x 200 x 550mm |
| Lock Type | Cantilever |
| Tray Type | Non Removable |
| Weight | 6.0kg |
| Tools Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.