| Material | Polypropylene |
| Box Type | Tool Case |
| Length | 370mm |
| Width | 470mm |
| Height | 190mm |
| Dimensions | 470 x 370 x 190mm |
| Lock Type | Padlock, Toggle clip |
| Tray Type | Heavy Duty |
| Colour | Black |
| Weight | 6.77kg |
| Range | Robust23 |
| Tools Included | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.