| Type | Square Shovel |
| Colour | Green |
| Blade Material | Polypropylene |
| Handle Material | Polypropylene |
| Size | 379 x 345 mm |
| Food Processing Safe | Yes |
| Handle Length | 1150mm |
| Length | 379mm |
| Width | 345mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.