| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 40 → 200Nm |
| Drive Shape | Square |
| Drive Size | 1/2 in |
| Model | Click-Torque C 3 |
| Overall Length | 510 mm |
| Accuracy | ±3 % |
| Scale Graduations | 1Nm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.