| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 1 → 5Nm |
| Drive Shape | Hex |
| Drive Size | 1/4 in |
| Overall Length | 168 mm |
| Accuracy | ±6 % |
| Scale Graduations | 0.1Nm |
| Material | Steel |
| Finish | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.