| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 110 → 550Nm |
| Drive Shape | Round |
| Model | Dremaster Z |
| Overall Length | 913 mm |
| Insert Size | 22mm |
| Accuracy | ±3% |
| Scale Graduations | 1Nm |
| Material | Tubular Steel |
| Finish | Satin Chrome with Phosphated |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.