| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 20 → 100Nm |
| Drive Shape | Rectangular |
| Model | DMSE 100 |
| Overall Length | 398.5 mm |
| Insert Size | 9 x 12mm |
| Accuracy | ±3 % |
| Scale Graduations | 5Nm |
| Material | Tubular Steel |
| Finish | Satin Chrome |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.