| Torque Wrench Type | Breaking Torque Wrench |
| Torque Range | 2 → 10Nm |
| Drive Shape | Round |
| Model | ATB 10 |
| Overall Length | 220 mm |
| Insert Size | 8mm |
| Accuracy | ±6 % |
| Scale Graduations | 0.05Nm |
| Material | Plastic (Handle) |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.