| Torque Wrench Type | Click Torque Wrench |
| Torque Range | 10 → 50Nm |
| Drive Shape | Round |
| Overall Length | 357 mm |
| Insert Size | 9 x 12mm |
| Accuracy | ±2 % Yes |
| Scale Graduations | 1Nm |
| Height Safe | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.